"Rozhodnutí podnikat padlo v Austrálii, kam jsem odjel na zkušenou a později se ke mně přidala i Katka. Získali jsme zkušenosti k nezaplacení a řekli si, že to po návratu domů prostě musíme zkusit, i když jsme ještě vůbec netušili, v čem přesně budeme podnikat,“ popisuje Martin a dodává: „Na nápad mě nakonec přivedlo, že jsem celý život hledal nástroj na to, jak si udržet motivaci, a nenacházel ho. Diáře mi nevyhovovaly, protože jsem sice měl na očích krátkodobé cíle, ale ty dlouhodobé už ne. Nevyřešilo to ani psaní snů na papír. Nakonec mě napadla mapa na zeď, která by splňovala mé požadavky. Tak jsme se do toho pustili.“

 12

S realizací začali postupně i proto, že neměli nic našetřeno a navíc si chtěli všechno dělat podle svého. „Přítelkyně si vzala na starost design map, tvorbu webu, správu sociálních sítí a naučila se s grafickým programem. Já komunikoval s dodavateli a hlídal finance,“ popisuje fungování svého byznysu mladý podnikatel, který si podnikání v páru nemůže vynachválit. „Je to jen o tom to od začátku správně uchopit a pak už to jede samo. A když přijde na výměnu názorů, vztah to může i posílit.“

Samotný prodej spustili před loňskými Vánocemi, kdy si služba bez většího marketingu ihned našla první klienty. „V současné době se zaměřujeme na online marketing a živé konference, kde chceme dát o svém produktu vědět. Postupem času bychom se chtěli rozšířit i do firem, které se zabývají osobním růstem,“ vypráví Martin. 

 IMG_9578 (1)

Na podnikání je zaujala především možnost dělat si věci podle sebe a svoboda. „Nemusíte se nikoho na nic ptát ani se nikomu omlouvat. Ale když přijdou ty horší chvíle, jste to jenom vy, kdo může firmě pomoci,“ popisuje Kateřina. „Zatím jsme řešili problémy typu kvality tisku, nedodání doplňků k mapě včas apod., ale nebylo to nic, co by se nedalo vyřešit. V současné době je největší překážkou přesycenost trhu. Ať už máte sebelepší nápad, bez chytré propagace to prostě nejde,“ dodává.

Za pár let se dvojice, která zatím podniká po večerech, vidí v pěkně zařízené kanceláři, kde pracují i na dalších podnikatelských záměrech. „Plánujeme dětskou verzi i více jazykových mutací. Také bychom mapu rádi dostali k protinožcům, kam se chceme časem znovu podívat,“ uzavírají oba.

 

Autor: www.podnikavazena.cz

 


 

KONTAKTNÍ OSOBA

Manly s.r.o., Česká republika, IČ: 08703141, Nejsme plátci DPH

E-MAIL: info@mapyourdreams.cz  TEL.: +420 777 565 858 (Martin Čejka)

 

 


RECENZE - TESTOVÁNÍ 

 

"Jedná se o velice inspirující věc. Tak jednoduchá věc a dokáže se podle ní splnit spousta snů ... už to přestávají být jen sny. Sny se stávají fakty. Mně taková věcička chybí...měla bych si pořídit malou nástěnku a tam své sny zapisovat. Dávat k tomu smajlíky, mračouny!!!!"

kamila76

 

 

Docela zajímavá pomůcka ke splnění snů, cílů, ke zlepšení osobního rozvoje a tak dál. Má hezké zpracování, nicméně formát je poněkud větší. Pokud už tzv. nevíte co by jako dárek, je to docela dobrý a originální nápad, který potěší vaši kamarádku. :) 

deeana

 

 

Své sny a přání jsem si kdysi začala sepisovat a snažím si je alespoň trochu plnit. Proto jsem přivítala možnost vyzkoušet motivační mapu. Nápad s citáty je zajímavý, nicméně pro mě spíš tak na přečtení a chvilkové zauvažovíní. Co se mi moc líbí je možnost označení si zemí, do kterých se chci podívat. Mapa je určitě skvělým dárkem pro každého, kdo chce dosáhnout svých cílů nebo se o to alespon pokusit. Je hezky vypracovaná, balení v "rouře" vypadá také zajímavě.

tana007 

 

e to naprosto skvělý nápad, napsat si své sny, cíle,prostě to, co chceš. Líbí se mi citáty i návod k použití. Mapa je na pevném papíře, není nijak ilustrovaná, prostě je jednoduchá, jasná a výstižná. Pokud cestujete, je tu seznam zemí, které si můžete označit, že navštívíte. Mapa je dobrým dárkem pro plánovače, snílky, prostě lidi, co chtějí mít své sny napsané a denně se motivovat. Navíc je v hezkém tubusu.

 jane h.

 

více na

http://www.zenysro.cz/testovani/zabava/mapyourdreams-1